Pasaulinio „AkzoNobel“ estetikos centro kūrybos vadovė Heleen van Gent analizuoja dekoratyvinių dažų spalvų tendencijas, atlieka spalvų tyrimus, konsultuoja dizaino ir meno klausimais.

Visą savo karjerą Heleen paskyrė mūsų kasdienio gyvenimo gražinimui. Ji tiki, kad kuriant jaukius namus svarbu pasirinkti tinkamas spalvas.

Heleen meilė spalvoms gimė dar ankstyvoje vaikystėje, kai ji stovėdavo prie savo tėvo darbo stalo ir žaisdavo su statybiniu kartonu, kurį jos tėvas architektas ir miesto projektuotojas naudodavo darbe. Ji mokėsi Nyderlandų Karališkoje meno akademijoje, kur penkerius metus studijavo spalvas ir dizainą – iš pradžių tekstilę, o vėliau perėjo prie interjero studijų.

Paskui Heleen pasinėrė į žurnalų pasaulį – iš pradžių kaip interjero ekspertė, o vėliau kaip įvairių žurnalų kūrybinio dizaino redaktorė ir koordinatorė. Tuo metu Heleen vis labiau įsitikino, kaip svarbu suteikti vartotojams pasitikėjimo ir drąsos renkantis interjero sprendimus: pasiūlyti jiems pagalbos, padėti išsirinkti spalvas ir gaminius ir priimti sprendimus, kurie padės susikurti gražius namus ir pagerins gyvenimo kokybę. Tai išliko jos aistra iki šiol.

Dirbdama žurnalistikos srityje, Heleen taip pat dėstė Amsterdamo Artemis dizaino akademijoje, ji yra daugiau kaip dešimties knygų apie interjerą ir spalvų dizainą redaktorė.

Pasauliniame „AkzoNobel“ estetikos centre Heleen pradėjo dirbti 2009 metais, ji čia atsinešė savo susidomėjimą ir aistrą įkvėpti žmones tinkamų interjero spalvų paieškoms, o ypač – kurti įvairius spalvų derinius, kurie padėtų kurti gražius namus. Kartu su savo kūrybine komanda Heleen kuria spalvų koncepcijas, paletes, spalvų parinkimo priemones ir brošiūras, vartotojams gerokai palengvinančias pasirinkimą.

Tvirtai laikydamasi principo „pamačiau – patikėjau“, Hellen puikiai supranta, jog svarbu aiškiai parodyti žmonėms, kaip spalvos veikia interjerą ir architektūrą, todėl kartu su savo komanda ji didžiąją savo darbo laiko dalį skiria fotosesijų organizavimui ir jų meniniam turiniui, kad žmonės suprastų spalvų interjere ir eksterjere svarbą.

Ji inicijavo kartą per metus rengiamą spalvų tendencijų tyrimą, skirtą išsiaiškinti, kokioms spalvoms vartotojai ir dekoratyvinių gaminių tiekėjai teiks pirmenybę. Tada Pasaulinio estetikos centro komanda kuria visą ColourFutures™ turinį, spalvas ir įkvepiančius paveikslėlius, kurie tampa „AkzoNobel“ ColourFutures™ kampanijos dalimi, įskaitant ir metų spalvos paskelbimą.

Heleen tvirtai tiki, kad tinkamai parinktos spalvos ir papildoma paletė bei įkvepiantys interjero paveikslėliai gali padėti žmonėms geriau jaustis savo namuose. Tai gali įkvėpti juos imtis teptuko ir ieškoti tinkamų spalvų.

Šiuo metu Heleen yra viena iš įtakingiausių savo srities eksperčių, ji visada mielai dalijasi savo žiniomis apie spalvas, interjero spalvų tendencijas, interjerą ir architektūrą.